Габриела Димитрова се класира за ¼-финалите на европейското първенство по бокс за жени в София. В първия си мач от шампионата в кат. до 51 кг тя бе далеч по-класната боксьорка от своята съперничка Нела Фрайхерова и без много усилия спечели с 5:0 съдийски гласа - 30:27, 30:27, 30:25, 30:27, 30:27.

"Получи се вработваща среща, доволна съм. Продължавам напред към финала", бе краткият коментар на Габриела след мача.

В спора за място на полуфиналите тя ще срещне гъркинята Айкатерини Куцогеоргопуру, която вече е побеждавала два пъти.

Така 6 от 7-те ни участнички ще играят на ¼-финалите. Още във вечерната сесия днес от 18 часа на ринга в "Асикс Арена" се качват Севда Асенова (48), Станимира Петрова (57) и Мелис Йонузова (64).

С достигането си до тази фаза пък Димитрова (51), Станимира Петрова (57) и Деница Елисеева (60) спечелиха и квоти за участие в Европейските олимпийски игри догодина в Минск.

Стойка Петрова на 1/4-финал в "Асикс Арена"