Българката Деница Елисеева загуби по точки с 0:3 съдийски гласа от Кейти Тейлър /Ирландия/ в среща в категория до 60 килограма на турнира по бокс за жени на Европейските игри в Баку и приключи участието си в игрите.

Деница Елисеева изтегли възможно най-лошия жребий - ирландката Кейти Тейлър е олимпийска шампионка от Лондон-2012 и настояща световна и европейска шампионка в категория до 60 килограма.

Мачът премина под диктовката на Тейлър, която бе по-точна в ударите и през четирите рунда и логично тримата странични съдии - от Канада, Азербайджан и Швеция, записаха един и същи резултат: 40:36 точки за ирландката. Българският национален отбор под ръководството на старши треньора Павел Сяров участва с три състезателки на турнира по бокс в Баку и Деница Елисеева е първата отпаднала. Европейската шампионка Стойка Петрова /категория до 51 кг/ спечели първата си среща и се класира за четвъртфиналите, а световната шампионка Станимира Петрова /до 54 кг/ ще излезе за първи път на ринга във вторник, 23-ти юни, в следобедния сеанс срещу Ана Алимарданова /Азербайджан/.