Българските боксьори спечелиха два бронзови медала от 26-ото издание на "Акропола Къп". Международният турнир за мъже и жени се завърна на голямата сцена след 18-годишно прекъсване. Участие в него взеха представители на 16 боксови школи.

Сред тях бяха и двама българи. Латин Иванов (54 кг) и Румен Руменов (67 кг) се поздравиха с бронзови отличия. Те бяха спрени на полуфиналите на турнира в Атина, като загубиха от много сериозни противници.

В категория до 54 килограма Иванов отстъпи на талантливия арменец Сейран Йехикян. Двубоят бе спрян във втория рунд, след като българинът нямаше възможност да продължи.

При 67-килограмовите Руменов направи изключително здрав мач с европейския шампион за младежи от 2021-а Бозорбой Матякубов. Двамата си поделиха надмощието, но украинецът стигна до финал след 2:1 съдийски гласа.