Българите обраха лъвския пай от медалите от мемориала в памет на академик Емил Жечев.

Нашите момчета спечелиха 3 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала. Финландците са втори с 3 титли и общо 6 медала. Казахстан завоюва две първи места и един бронз.

Титли спечелиха Боян Асенов (52 кг.), Симеон Димитров (64кг.) и Денис Гайнов (91кг.).

Финалите бяха загубени от Ивайло Йорданов (52кг.), Иван Киселаров (81кг.) и Алекс Кунчев (+91кг).

В тежка категория имаше само двама участника и Кунчев се окичи със сребро без да спечели нито една среща.

Намерението на организаторите от Българската федерация по бокс е турнирът да стене традиционен. Дано догодина бъде събран цвета на младите боксьори от Европа и Казахстан.