Българските боксьори започнаха с победа участието си във втория кръг на световното първенство по бокс в Милано, пише днес в. 7 дни спорт. В категория до 51 кг Александър Александров победи по точки (2:0) пакистанеца Мухамад Васиим.

Александров не остави никакви шансове на съперника си. След около минута на взаимно опознаване Александров нанесе първия си чист удар и поведе в резултата. Като по часовник на втората минута от схватката главата на пакистанеца отново напусна обичайната си орбита и с това мачът свърши.

През последните 7 минути Александров изнесе истинска лекция по защита, като Васиим нямаше нито една реална възможност за точка. Азиатецът като че ли се почувства безсилен пред класата на нашия. Той така и не успя да играе с необходимата агресивност на боксьор, изоставащ със само 2 точки.

В третия рунд дори се наложи пакистанецът да бъде прегледан от лекар. Той все пак довърши мача, но в очевидно лоша кондиция.