Голмайсторът на Ботев за миналия сезон Иван Цветков изигра първите си минути след операцията на адукторите, която претърпя през юни. Нападателят взе участие в традиционния тренировъчен мач срещу сателита на "канарчетата" Раковски, който отново се състоя от едно полувреме на ст. "Беркут" в Брестник.

Цветков дори отбеляза единия от головете в срещата, която завърши при резултат 2:0. Той се разписа в 39-ата минута с удар от близо, след асистенция на Георги Сърмов. Другото попадение бе дело на Станислав Костов, който вкара още във 2-ата минута, след пробив на Вандер Виейра.

На вратата на Ботев бе Росен Андонов, в защита играха Филип Филипов, Костадин Дяков, Елведин Джинич и Артур Енрике, в средата на терена действаха Борис Галчев и Георги Сърмов, на фланговете Луис Педро и Вандер Виейра, а Иван Цветков бе зад изнесения напред Станислав Костов.

Преди началото на двубоя останалите играчи на Ботев проведоха тренировка, като в нея участие взе и Тодор Неделев.