Ботев Пловдив завърши с победа последната си контрола от подготовката в Кипър. Момчетата на Станимир Стоилов победиха с 2:1 Мика (Армения) с 2 гола на новото попълнение Юнес Хамза отбелязани през втората част на мача. Точен за арменците бе Джерами Джон в самия край на първото полувреме.

Ботев Пловдив бе по активният отбор през по-голямата част от двубоя. Въпреки това получи първи гол в своята мрежа, след центриране от пряк свободен удар, който бе засечен с глава от Джерами Джон.

Още в първите секунди на второто полувреме обаче Ботев изравни резултата чрез дузпа изпълнена от Хамза. Тунизиецът бе задържан в наказателното поле на Мика и главния съдия отсъди 11-метров наказателен удар за канарчетата.

В 86-та минута Ботев направи пълен обрат в мача. След късо изпълнение на ъглов удар, Веско Минев центрира в наказателното поле и Юнес Хамза с глава направи резултата 2:1.