Феребори Доре се завърна с гол за Ботев (Пловдив), а "канарчетата" спечелиха с 3:1 последната си контрола преди подновяването на шампионата в Първа лига другата седмица.

Пловдивчани победиха Несебър, а резулатът можеше и да е по-голям в полза на играчите на Николай Киров, които се отчетоха с доста пропуски.

При 0:0 Реджеб Халил пък можеше да вкара за Несебър в 4-ата минута, останал очи в очи с Иван Чворович, който обаче спаси удара му.

Завърналият се в Ботев Феребори Доре стреля с глава в 22-ата минута при центриране на Неделев, но вратарят на Несебър спаси. След половин час игра Антонио Вутов бе изведен сам на чудесна позиция, но не съумя да отбележи, пращайки топката в стража на гостите.

Снимка 405548

Източник: botevplovdiv.bg

Защитниците Димитър Пиргов и Кристиан Димитров пък в рамките на 2 минути нацелиха на 2 пъти горната греда. Секунди преди почивката Ботев все пак вкара!

Новото попълнение Кардосо центрира към Доре, който с глава вкара за 1:0.

След почивката Ботев продължи да атакува, но Антон Карачанаков и Иван Василев пропуснаха.

Все пак Тодор Неделев покачи на 2:0 в средата на полувремето, а малко преди края на мача Иван Василев също се разписа.

В 87-ата минута и Несебър върна едно попадение за крайния резултат 3:1.

Ботев Пд: Иван Чворович, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Антон Карачанаков, Ферибори Доре (Стелиан Ангелов, Костадин Ничев, Лазар Марин, Филип Филипов, Радослав Апостолов, Запро Динев, Васил Шопов, Благовест Данчев, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Иван Василев)