Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Душан Керкез изрази задоволството си от победатаа на "канарчетата" срещу Крумовград с 1:0 в двубой от третия кръг на Първа Лига.

"Труден мач, но искам да честитя на играчите си за победата. Много е тежко да играеш с европейски мачове така. Крумовград е добър и тежък съперник. Искахме да контролираме събитията на терена и мисля, че заслужихме победата.

Не беше лесно, беше трудно. Върху това работим много - да бъдем фокусирани. За нас е много важно да сме фокусирани през всички 90 минути. Можехме да отбележим и повече голове, не е лесно да играеш срещу Крумовград, играят силен и физически футбол. Смятам, че бяхме по-добрият отбор и заслужено победихме.

Много съм тъжен за Уджа, защото ще е аут за дълго време. Има проблем с глезена, Никола Илиев е болен и не бе на линия за този мач. Искам да поздравя играчите, дадоха всичко от себе си и бяха фокусирани от първата минута. Това е отборът. Притесняваме се, когато не отбелязваме и имаха така и те шанс. Контролирахме мача, но искам да поздравя Крумовград, моя колега и съм и сигурен, че ще имат добър сезон.

За мен е много важно, че виждам, че сме добре физически. Сменям играчи, давам свежест, но всички разбират, че отборът е над всички. Първият пример е с капитана Ивелин Попов. Той е много важен за нашата съблекалня. Лидер е, помага на всички и има страхотни качества. Когато имате подобен играч, всичко става много лесно.

Всяка следваща среща за мен е най-важна. Казах, че ще бъде труден следващият сблъсък. Опонентът е силен. Имат опитни играчи и трябва да бъдем заедно с нашите фенове. Благодаря на привържениците и днес бяха тук и ни подкрепяха. Трябва да сме фокусирани. Каквато и победа да е, за нас е важна. Трябва и в двата мача да сме изцяло фокусирани".

Крумовград - Ботев (Пловдив) 0:1 в мач от Първа лига