Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Марица (Пловдив) в контрола. Спарингът се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Това бе първата контрола за водените от Стефан Стоянов "канарчета". През първата част маричани бяха по-добрият отбор на терена, но през втората част играта бе равностойна.

Още в 7-ата минута Мариян Тонев откри резултата с удар от средна дистанция. В средата на полувремето "синьо-жълтите" получиха дузпа, която бе превърната в гол от вратаря Илия Николов.

След почивката маричани нацелиха гредата на вратата на Ботев. Малко преди края Юсеин Касов намали резултата с удар от 20 метра в близкия на вратаря ъгъл.

Левски иска да спре контролата с Ботев (Пловдив) в 19:14 часа

Спирането ще даде възможност публиката да аплодира играчите и треньорското ръководство на "сините"