Ботев (Пловдив) записа срамна загуба от чешкия Слован Либерец. „Канарчетата" паднаха с разгромното 1:7 от актуалния шампион на Чехия в контрола в Ларнака. Малка подробност е, че в момента Слован е на 9-то място в местната „Гамбринус лига", само на 4 точки от зоната на изпадащите.

Головата фиеста за Слован започна в 23-ата минута, когато след двойно подаване през центъра на пловдивската защита Рабушич се озова сам срещу вратаря и го преодоля лесно.

Няколко минути след това Кушнир нахлу в пеналта на Ботев и мушна топката през краката на стража Росен Андонов за 2:0.

„Жълто-черните" от своя страна отговориха с удар на Енрике, който мина на сантиметри от чешката врата.

Случилото се преди почивката обаче бе нищо в сравнение с истинския ураган, който ги очакваше през втората част. Малко след нейното начало, Рабушич вкара втория си гол в мача за класическото 3:0.

Павелка направи нещата страшни за българите в 63-ата, а Ндиайе покачи на 5:0 в 69-ата мин.

Четвърт час преди края Ботев все пак стигна до почетен гол. Бамого бе съборен в пеналта и реферът посочи бялата точка. Неделев вкара дузпата за 5:1.

Това обаче не прекърши устрема на Слован и до края те вкараха още два гола, дело на Шурал и Хушек от дзупа, за да се стигне до култовия резултат 7:1.

СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ - БОТЕВ 7:1

0:1 Радушич (23')
0:2 Куснир (30')
0:3 Радушич (51')
0:4 Павелка (63')
0:5 Индйяе (69')
1:5 Неделев (75'-д)
1:6 Щурал (83')
1:7 Хушек (86'-д)

Ботев: Росен Андонов (46-Димитров) - Марлон Перейра (70-Иршек), Ангел Рахов (70-Галчев), Бобан Грънчаров (46-Ахов), Артур Енрике (70 Веселин Минев) - Йордан Христов, Мариян Огнянов (70-Цветков), Тодор Неделев - Луис Педро (65-Спрокел), Вандер Виейра (46-Бамого), Николай Павлов (70-Костов).