Ботев (Пловдив) постигна важна победа 3:1 над Вихрен в борбата за оставане в "А" група. В герой на мача за домакините се превърна Георги Какалов, който отбеляза два гола в 67-та и 83-ата минута.

След нулево първо полувреме, през втората част на стадиона настана истинска драма. Гостите откриха първи чрез Симонович от дузпа в 56-ата минута. Четири минути по-късно Видолов също от единайсетметров наказателен удар успя да изравни.

Натискът на домакините даде своя резултат с първия гол на Какалов. В 68-ата минута гостите рухнаха, след като съдията Антон Генов изгони Методи Стойнев за груб фаул срещу Домакинов.

До края на мача "канарчетата" можеха да отбележат още три гола, но пропуски направиха Какалов и Гриша Иванов.

Изненадващо се разви двубоят в Петрич между Беласица и Родопа (Смолян).

Гостите успяха да спечелят трите точки, които бяха с особено важно значение за спасението им в "А" група" след минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза Димитър Наков, който изненада собствения си вратар в 66-та минута.

Пирин 1922 не успя да преодолее Берое, след като двубоят между двата тима завърши наравно 0:0.

Домакините имаха възможност и да спечелят, но в 88-та минута вратарят на старозагорци Даниел Беконов спаси удар от бялата точка на Станислав Манолев и по този начин донесе точка за тима си. Пирин пък изпусна трите и утежни положението си в класирането.