Ботев (Пловдив) стартира с победа контролните срещи по време на зимната си подготовка. В първата си проверка "канарчетата" надиграха третодивизионния Гигант (Съединение) с 8:0 като домакин в неофициалния дебют на новия старши треньор Бруно Балтазар начело на "жълто-черните". Двубоят се игра на клубната база на пловдивчани в "Коматево" във формат от две полувремена по 35 минути.

Ботев откри резултата още в 13-ата минута чрез Мартин Секулич, който стреля неспасяемо под напречната греда от границата на наказателното поле, за да даде преднина на "канарчетата".

Седем минути по-късно Абдулайе Траоре се озова сам срещу Цветан Тодоров след извеждащ пас на Секулич и стреля, но вратарят на Гигант спаси.

В 26-ата минута и Точукву Нади пробва рефлекса на стража на гостите с изстрел от около 20 метра, но Тодоров отново се намеси и изби в корнер.

Две минути по-късно обаче "канарчетата" удвоиха аванса си. Емануел Току се разписа с удар от дъгата на наказателното поле, който не остави шансове на вратаря на Гигант.

Само минута след това домакините покачиха на 3:0. Николай Минков изведе Мартин Секулич в наказателното поле на Гигант и хърватският нападател завърши технично по земя за 3:0.

В 33-ата минута Ботев поведе с 4:0. Васил Василев от състава на гостите не успя да пресече извеждащо подаване към Емануел Току, който стигна до топката преди излезлия напред Цветан Тодоров и пусна успореден пас към Траоре, за когото не представляваше проблем да реализира на празна врата.

На почивката старши треньорът на "канарчетата" Бруно Балтазар направи девет промени в състава си. Неофициален дебют за Ботев записа новото попълнение Красиан Колев, който бе закупен от столичния Септември.

Пет минути след подновяването на играта Михаил Прокопиев вкара първия си гол с екипа на "жълто-черните". Защитник на Гигант изчисти неубедително с глава в наказателното си поле и руснакът засече неспасяемо от воле с левия крак за 5:0.

В 44-ата минута влезлият като резерва Елвис Ману бе изведен сам срещу Цветан Горанов и без проблеми преодоля вратаря на гостите, за да направи резултата 6:0.

"Жълто-черните" продължиха да притискат съперника си и седем минути след това покачиха на 7:0 чрез Атанас Чернев, който засече с глава центриране от корнер.

В 55-ата минута Елвис Ману вкара втория си гол в мача след асистенция на Брахими и по този начин оформи крайния резултат - 8:0.

В неделя "канарчетата" заминават на двуседмичен подготвителен лагер в Дубай, където тимът ще изиграе три контролни срещи. Възпитаниците на старши треньора Бруно Балтазар ще се изправят последователно срещу латвийския ФК Рига и руските Урал Екатеринбург и Спартак (Москва).