Отборът на Ботев (Пловдив) допусна много тежка загуба в последната си контрола от легера в Анталия. "Канарчетата" претърпяха поражение от Шахтьор (Донецк) с 1:6.

Първото полувреме започна доста равностойно, но между 34-ата и 38-ата минута, украинците достигнаха до два бързи гола, които шокираха "жълто-черните". Попаденията бяха дело на Андрей Тотовитски.

Николай Киров: Ботев (Пд) върви във възходяща линия

"Очакваме нападател, чужденец"

Второто полувреме започна по-добре и "канарчетата" успяха да намалят изоставането си още в самото начало, след като Антон Карачанаков центрира от корнер, а Лазар Марин засече топката отблизо за 1:2.

Малко след това обаче, защитник на пловдивчани сгреши при изчистване на кълбото и то попадна право в краката на Бутко, който с много силен шут го изпрати в мрежата за 3:1. Три минути по-късно, Кайоде остана сам срещу Кайзер и увеличи на 4:1.

В 70-ата минута, Майкон овладя остро центиране и от точката на дузпата се разписа за 5:1. Крайното 6:1 беше оформено в самия край на проверката от Кайоде.