Ботев (Пловдив) започна сезона с победа над Пирин (Благоевград) с 2:1 в първия кръг на efbet Лига, игран на спортната база в Коматево.

Въпреки опитния състав на "орлетата", футболистите на треньора Азрудин Валентич показаха отлична игра срещу Светослав Дяков, Петър Занев и компания, и заслужено поведоха в резултата още в началото на мача.

Па Конате (19') откри головата сметка на "канарчетата" за сезона, а в края на първото полувреме Маркиньос (41') удвои. През втората част Стилиян Николов (54') върна едно попадение, но силите на благоевградчани не стигнаха за нещо повече в мача.

Така Ботев стартира с победа пред погледа на Антон Зингаревич, който наскоро придоби 99% от акциите на клуба. За Пирин пък това бе първи мач в българския елит от 2018 година насам.

Ботев (Пловдив) - Пирин (Обзор на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Двубоят започна вихрено, като в първите минути домакините наложиха лек домакински натиск, който обаче не доведе до нещо сериозно пред вратата на Александър Петров.

Първият изстрел в мача дойде в 4-ата минута. Емануел Току опита късмета си с удар от далечно разстояние. Топката отиде в ръцете на Александър Петров, който с лекота улови.

Последваха много равностойни минути на "Коматево". Двата отбора се опитваха да наложат играта си, но всичко приключваше около средата на терена.

В 19-ата минута домакините поведоха в резултата. Николай Минков напредна отдясно и пусна отлично центриране в наказателното поле на Пирин. Там Па Конате се извиси над всички и с глава прати топката във вратата.

Снимка 540312

Източник: Официален сайт на Ботев (Пловдив)

В 26-ата минута "канарчетата" можеха да удвоят преднината си. Маркиньос излезе очи в очи срещу Петров. Бразилецът напредна добре, но не успя да преодолее вратаря, който се намеси решаващо.

Снимка 540311

В края на първото полувреме Ботев все пак отново зарадва феновете си. Мълниеносна контраатака завърши с подаване на Атанас Илиев към Маркиньос. Бразилецът напредна и запази хладнокръвие срещу Петров - 2:0. При този резултат завърши първото полувреме.

През втората част "орлетата" заиграха по-добре и в 54-ата минута върнаха едно попадение. След центриране от ъглов удар на Гурам Гощелиани се получи голямо разбъркване в наказателното поле на Ботев. Там най-съобразителен беше Стилиян Николов, който успя да шутира топката, която мина през няколко противникови играчи и влезе във вратата.

Снимка 540313

Малко след това "канарчетата" можеха отново да удвоят преднината си. Маркиньос нахлу в наказателното поле на Пирин и предизвика смут в отбраната. Топката попадна в Конате, който стреля, като пред кълбото геройски се хвърлиха играчи на гостие и блокираха удара.

В 61-ата минута Красимир Станоев отправи изстрел от пряк свободен удар от далечно разстояние. Вратарят Георги Аргилашки обаче успя да улови топката, макар и с леко колебание.

Снимка 540314

В 73-ата минута влезлият като резерва Антоан Бароан опита удар към вратата на Александър Петров, но капитанът на гостите Николай Бодуров изчисти в корнер.

В края на мача Пирин опита да натисне в търсене на изравняване на резултата. Ботев пък изчакваше шанса си на контраатаки, но до промяна в резлутата така и не се стигна.