Ботев (Пд) загуби с 0:1 контролата си срещу Вардар (Скопие). Проверката бе първа за „канарчетата” от лагера им в Хърватия.

Още във 2-ата минута Моисов наказа Лилчо Арсов след неразбирателство в наказателното поле на пловдивчани. В 12-ата минута Георги Какалов центрира към Дормушали Саидходжа, но вратарят на Вардар успя да пресече подаването.

Играчите на Ботев продължиха да напират към вратата на македонците, но изпуснаха да реализират няколко добри положения. Първото полувреме ще се запомни и с изключително грубата игра на футболистите на Вардар. Това доведе до множество накъсвания на играта и попречи на „канарчетата” да постигнат нещо по-съществено.

След почивката съдията явно подпираше Вардар, като отмени редовно попадение на Йордан Минев. За капак на всичко арбитърът не отсъди и чиста дузпа за пловдивчани малко преди края, когато играч от македонците игра с ръка в собственото си наказателно поле. Днес „канарчетата” ще изиграят втората си контрола от лагера в Хърватия, като този път ще премерят сили с местния третодивизионен Биоград.

БОТЕВ (Пд) – ВАРДАР 0:1
0:1 Моисов (2)

БОТЕВ: Арсов, Божков, Й. Минев, Ап. Попов, Василев, Гаров, Аврамов, Алегре, Какалов, Саидходжа, Г. Христов (Тошев, Харизанов, Кръстев, Димитров, Витанов, Етов, Йорданов)

ВАРДАР: Георгиевски, Брага, Секуловски, Франса, Бойович, Перендия, Емрлаху, Пеев, Фабио, Кармус, Моисов