Ботев (Пловдив) удължи договора на полузащитника Димитър Тонев. Халфът сложи подписа си върху дългосрочен контракт с "жълто-черните".

Димитър Тонев е роден на 15 октомври 2001 година в Пловдив. Израснал на стадион "Христо Ботев", сърцатият халф минава през всички възрастови гарнитури на "жълто-черната" школа, като в кариерата си е защитавал единствено и само цветовете на най-стария футболен клуб.

Хърватин с богата визитка подсили Ботев (Пд)

Роберто Пунчец за последно е играл в САЩ

В юношеските години, под ръководството на Стефан Стоянов, пловдивчанинът печели множество купи и трофеи. Един от запомнящите се моменти е решителната четвърта дузпа на финала с Черно море, когато Тонев матира вратаря с изпълнение в стил "Паненка".

Дебютът в професионалния футбол идва под ръководството на Ферарио Спасов. Халфът стартира като титуляр срещу шампиона Лудогорец на 19-ти октомври 2019 година.

Няколко месеца по-късно, на 13-ти януари 2020 година, Тонев подписва първия си професионален договор с "жълто-черните". На 4 март 2020 година, в Стара Загора, халфът отбелязва решителен гол в продълженията в четвъртфинала за Купата и класира "канарчетата" за полуфиналите.

През настоящата кампания Тонев се разписа веднъж, при загубата от ЦСКА с 2:3. Димитър Тонев е младежки национал на България, като е минал и през всички юношески формации на националния отбор.