Отборът на Ботев (Пловдив) претърпя поражение в последната си контролна среща преди подновяването на битките в Първа лига.

"Канарчетата" загубиха от градския си съперник Марица с 1:2.

Снимка 388661

Приятелският двубой се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912", а феновете на домакините видяха първия гол за състава на новото попълнение Феребори Доре.

Той се разписа след 34 минути игра, когато Шопов центрира добре от статично положение, а Доре прати кълбото в мрежата, прехвърляйки вратаря.

Ботев (Пловдив) картотекира новите попълнения за Славия

Двубоят е в събота

Резултатът бе изравнен след скоростна контраатака за Марица в 57-ата минута и получило се продължително разбъркване в полето на Ботев (Пд).

Обратът стана факт петнайсетина минути преди последния сигнал, когато удар от границата на наказателното поле попадна в мрежата на "канарчетата" за крайното 1:2.

Ето и кои футболисти играха за Ботев (Пд) днес: Стелиан Ангелов, Джонатан Перейра, Костадин Ничев, Станислав Работов, Еберт Кардосо, Радослав Апостолов, Благовест Данчев, Станислав Шопов, Кристиан Добрев, Васил Шопов, Феребори Доре (Християн Карастойков, Запро Динев, Димитър Тонев, Иван Василев, Габриел Земярски, Васил Пунарджиев, Тодор Петков)