Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 с елитния украински Стал в третата си контролна среща от зимната подготовка.

"Жълто-черните" поведоха с гол на Антонио Вутов в 15-та минута след изключително атрактивно изпълнение на едно от новите попълнения на пловдивчани. Украинците изравниха в началото на второто полувреме след изпълнение на на ъглов удар, а малко по-късно Тодор Неделев пропусна да реализира дузпа.

Двубоят, който се игра в турския курорт Белек не предложи много опасности пред двете врати. Двата отбора изиграха равностоен и много здрав мач изпълнен с единоборства, а на моменти действията на украинците преминаваха границата на грубостта.

Срещата ще се запомни със завръщането в игра и на капитана на тима Лъчезар Балтанов. Той се появи в заключителните 15-на минути, след повече от 6 месеца отсъствие от терена. Неофициален дебют с "жълто-черния" екип последното ново попълнение Фернандо Виана, като бразилецът също влезе в игра след почивката.