Ботев загуби с 0:2 от лидера във втората дивизия на Румъния  Униреа (Алба Юлия) в контролна среща от подготовката си в турския курорт Анталия.

"Канарчетата" първи можеха да стигнат до гол още в 3-ата минута, когато Тимонов стреля от движение, но вратарят на Униреа - Ласк хвана топката.

Постепенно румънците наложиха надмощие. В 31-ата минута Костея отбеляза първия гол във вратата на "жълто-черните" след разбъркване в наказателното им поле. Пет минути по-късно Костея отбеляза втория гол за Униреа.

Секунди преди почивката Кръстев центрира, но Аврамов, който се отзова на стрелкова позиция не улучи вратата. През второто полувреме играчите на Ботев натиснаха, но не успяха да вкарат гол.

Пропуски направиха Семерджиев в 50-ата , Кръстев в 65-ата и Божков в 71-ата минути. В самия край на двубоя Семерджиев излезе на удобна позиция, но стреля неточно.

БОТЕВ - УНИРЕА (АЛБА ЮЛИЯ) 0:2 (0:2)

0:1 Костея (31)

0:2 Костея (36)

Ботев: Арсов, Григоров, Гаджалов, Петков, Василев, Тондо, Алегре, Кръстев, Аврамов, Кабу, Тимонов (Станев, Кочев, Манчев, Семерджиев, Божков, Гаров)

Униреа (Алба Юлия): Ласк, М. Рус, Кристея, Вердес, Кистеян, Гидия, Пипенар, Татар, Маринкеан, Галдеану, Костеа