Борусия (Дортмунд) сложи край на серията си от пет поредни загуби в Бундеслигата, побеждавайки Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0 в последен мач от 11-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк". За "жребчетата" това бе първа загуба през сезона в Германия.

Вицешампионите имаха смазващо превъзходство през първата част, но така и не успяха да открият резултата. Марко Ройс нацели гредата, а попадение на Пиер-Емерик Обамеянг беше отменено заради засада.

Свирепият натиск на Дортмунд (22:2 удара в края на двубоя) най-после даде резултат в 58-та минута, когато световният шампион Кристоф Крамер си вкара красив автогол, прехвърляйки вратаря Зомер. Секунди след това гредата спря Ройс за втори път в мача.

След първата си победа в първенството от 13 септември насам, Борусия изплува от дъното на таблицата и вече е 15-и с десет точки на сметката си. Гладбах е трети с 20 пункта.