Борусия (Дортмунд) си върна първото място в Бундеслигата, поне временно, след като постигна драматична победа с 3:2 като гост над  Херта в мач от 26-ия кръг. Саломон Калу на два пъти даваше преднина на столичани, но с попадения на Томас Дилейни, Дак-Аксел Загаду и Марко Ройс, "жълто-черните" стигнаха до успеха.

Така тимът на Люсиен Фавр събра 60 точки и излезе на първо място, но има мач повече от втория Байерн (Мюнхен). Херта е 10-и с 35 пункта.

В 4-ата минута вратарят на гостите Роман Бюрки допусна грешка, от която се възползва Саломон Калу. Максимилиан Мителщет  шутира в долния десен ъгъл на швейцареца, но той само изби кълбото в краката на Калу и Херта поведе с 1:0.

Снимка 412654

Източник: Twitter

В 14-ата минута Томас Дилейни отне топката от Лазаро и стигна до наказателното поле, където шутира. Кълбото се отби в тялото на Карим Рекик и стана неспасяемо за Ярщайн - 1:1.

35-ата минута халфът на Херта Арне Майер центрира в наказателното поле и Юлиан Вайгъл игра с ръка. Реферът отсъди дузпа, която Калу реализира за 2:1.

В началото на второто полуврене гостите изравниха чрез Загаду за 2:2. В 50-ата минута Санчо пропусна от няколко метра. Седем минути след това удар на Марко Груич срещна гредата.

В Борусия (Дортмунд) не обмислят раздяла с Джейдън Санчо

"Трудно може да бъде закупен и от топ отборите в Европа"

Гостите продължиха да атакуват, като с два пропуска се отличи Кристиян Пулишич. В 83-ата минута Дилейни нацели гредата.

Две минути след това Джонатан Торунарига бе изгонен. В 92-ата минута Санчо намери Марко Ройс, който донесе победата на своя отбор.

До края на срещата Ведат Ибишевич също бе изгонен с директен червен картон.