Волфсбург отстъпи пред Борусия (Дортмунд) в среща от 1-ия кръг на новия сезон в Бундеслигата.

Битката на стадион "Фолксваген Арена" завърши с убедителен успех за гостуващия състав с 3:0. Попаденията за победителите реализираха Пулишич, Бартра и Обамеянг.

В предходните 6 срещи между двата отбора статистиката показваше превъзходство за рурците с 4 победи на сметката, които са в последните четири поредни срещи, както и 2 загуби преди това.

Днес тази тенденция се запази.

Дортмунд иска звезди на ЦСКА и Спартак

Вижте кои са те

Домакините бяха без контузените Траш, Виейриня, Брукс, Стефаняк, Брума и Юнг, докато гостите не можеха да разчитат на Дурм, Герейро, Шмелцер, Ройс, Вайгъл, Шюрле и Роде, които също са контузени. Не игра и една от големите звезди на тима Дембеле, който иска да бъде продаден на Барселона и не тренира пълноценно с отбора.

През първата част паднаха две от попаденията. Резултатът бе открит в 22-ата минута, когато Пулишич даде аванс на състава си. Пет минути след това и Бартра се разписа, предвещавайки крайния победител в сблъсъка.

"Класиката" оформи Пиер-Емерик Обамеянг, който сложи точка на спора след точно час игра.

Така безупречният старт, на който се надяваха "жълтите", вече е факт.