Младежкият ни национал Едисон Йорданов игра в трети пореден мач на Борусия (Дортмунд). Наставникът на германския гранд Юрген Клоп му гласува доверие и в контролата с Кайзерслаутерн, спечелена с 3:1.

20-годишният българин се появи на терена в 71-ата минута, заменяйки Нури Шахин и доигра двубоя. Йорданов този път действаше като централен полузащитник, като си партнираше в средата на терена със Свен Бендер. В предишните си два мача Едисон беше поставен на крилото. Преди дни българинът вкара и първия си гол за представителния тим на Борусия (Дортмунд) - при победата с 2:0 срещу Бохум на лагера в Испания.

Днешният мач се състоя пред 33 717 зрители в Кайзерслаутерн.

Попаденията за успеха на Борусия (Дортмунд) в днешната среща реализираха Марко Ройс в 28-ата минута oт дузпа, Якуб Блашчиковски в 77-ата и Роберт Левандовски в 81-ата.

Едисон Йорданов има още една възможност да се докаже и да си издейства оставането в първия отбор. Очаква се Клоп да му даде шанс за изява и във вторник, когато е последната проверка на отбора - срещу Дуисбург.