Оригинален ход е направило ръководството на Борусия Дортмунд. То е сключило специална застраховка, която гарантира получаването на сериозна сума в случай на неучастие в Шампионската лига, разкри Bloomberg, цитиран от Дневник.
Застраховката е била направена още през 2012 година, когато "Борусия" за втора поредна година спечели титлата в Бундеслигата. Преди началото на настоящия сезон споразумението е било подновено.
В сделката участват няколко фирми, сред които Catlin Group и XL Group. За нея са знаели само трима човека от ръководството на Борусия. Това е било изискване на застрахователната компания с цел футболистите да не загубят мотивация.
В договора има клауза, която позволява той да бъде анулиран, ако в период от една година клубът бъде напуснат от Юрген Клоп или трима водещи футболисти, което обаче се случи доста по-късно.
Все още не ясно колко пари ще получи Борусия от застраховката, но най-вероятно цифрата ще стане ясна след края на сезона, защото след 29 кръга в Бундеслигата отборът е на девето място, на цели 18 точки от последната квота за Шампионската лига.
През последната финансова година клубът от Дортмунд е имал оборот от 260.7 млн. евро, а само от достигането до четвъртфиналите на Шампионската лига е заработил 34,7 млн. евро, уточняват от Bloomberg.
Борусия застраховал неучастието си в Шампионската лига

Източник: ЕРА/БГ Нес
БЕЗ РЕЗЕРВИ
Още по темата
Водещи
Бизнес
Истории
