Борусия (Дортмунд) се завърна еднолично на първото място в Бундеслигата, след като победи Байер (Леверкузен) с 3:2 у дома. Двубоят бе от 23-ия кръг на първенството. Дан-Аксел Загаду, Джейдън Санчо и Марио Гьотце донедоха трите точки на "жълто-черните", които прекъснаха серията си от 5 мача без победа във всички турнири. За "аспирините" точки бяха Кевин Фоланд и Джонатан Та.

С успеха рурският тим събра 54 точки и е лидер във временното класиране. Байер остава седми с 36 точки.

Двубоят започна по-добре  за гостите, които в началните минути пропуснаха две добри възможности. В 20-ата минута Свен Бендер се включи в предни позиции и бе близо до гол. В 23-ата минута Кай Хаверц опита удар с левия крак, който профуча покрай гредата.

Първата добра възможност за "жълто-черните" дойде едва в 28-ата минута, когато Храдецки спаси удар на Джейдън Санчо.

Снимка 408669

Източник: twitter

След половин час игра Борусия излезе напред с гол на Дан-Аксел Загаду. Френският защитник засече центриране в наказателното поле.

"Аспирините" продължиха да играят по-добре и в 37-ата минута закономерно изравниха. Автор на попадението стана Кевин Фоланд с удар по земята.

Веднага след подновяването на играта обаче домакините си върнаха аванса. Абду Диало центрира на далечната греда, където Джейдън Санчо от движение засече топката във вратата.

Марко Ройс пропуска и предстоящия мач на Борусия (Дортмунд)

Капитанът на "жълто-черните" продължава да лекува контузия

Втората част отново започна с по-активни действия на Байер.Въпреки това в 60-ата минута Марио Гьотце с мощен удар по земята вкара за 3:1.

Малко след това Пако Алкасер се измъкна от защитата на гостите и реализира, но голът бе отменен заради засада.

Крайният резултат оформи Жонатан Та в 75-ата минута. Централният защитник засече топката с глава след центриране от корнер.