Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители: 2112

Черно море - Локомотив (София) 2:1 в мач от efbet Лига

Черно море срази Локо (Сф) в люта битка на стадион "Тича"

С победата Черно море се изкачи до 5-то място в класирането

90+3′

Дълбоко в добавеното време за пореден път Георги Георгиев опази вратата си! Илия Димитров обстрелва вратата на "моряците", но Георгиев с една ръка изби в коренер! Страхотен мач за стража на Черно море!

81′

Илия Димитров успя да прати топката в мрежата на Черно море, но флагът на страничния съдия беше високо вдигнат - засада! Ситуацията беше прегледана с ВАР и решението на рефера се оказа правилно.

78′

Нова страхотна намеса на Георги Георгиев. Кацаров стреля с десния крак към вратата на "моряците", но вратарят на домакините отново демонстрира отличен рефлекс.

74′

ГОООЛ! ПАНАЙОТОВ!! Страхотен поглед върху играта от Мади Кета! Гвинеецът видя нахлуващия към вратата Панайотов и с външен фалц го намери по блестящ начин. Халфът на Черно море копна топката и прехвърли Любенов за 2:1!

72′

Играта доста се накъса в последните минути. Жълт картон и за Антонио Вутов.

Снимка 592937

Източник: startphoto.bg

71′

Смяна в състава на Локомотив. Илия Димитров заменя Димитър Митков.

69′

Жълт картон за Стефан Велев.

68′

Младият Златев веднага раздвижи играта на Черно море. В тази 68-ма минута той центрира отдясно към Мади Кета, но Селсо Рапосо изпревари нападателя на "моряците" и предотврати опасността пред своята врата.

Снимка 592920

66′

Цветоми Панов получи първия жълт картон в мача.

62′

Илиан Илиев взима мерки. Николай Златев влиза в игра на мястото на Закария Беншаа.

57′

ГОООЛ! 1:1!! СЕЛСО РАПОСО! В тази 57-ма минута вратарят на Черно море вече нямаше какво да направи! Найденов центрира отляво, Рапосо се освободи от защитниците на противника и с глава възстанови равенството!

56′

Страхотен шанс за Локомотив! Юлиан Ненов стреля с глава от отлична позиция, само за да види блестящата намеса на Георги Георгиев.

48′

Три минути след подновяването на играта Мади Кета пропусна страхотен шанс да отбележи второ попадение във вратата на Локомотив. Беншаа центрира отдясно, Кета засече с десния крак, но топката мина покрай гредата.

Снимка 592921

46′

Атаир Роша отстъпва мястото си на Стефан Велев.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

Владеене на топката: Черно море: 61%, Локомотив (София): 39%

32′

ГОООЛ!! 1:0!! МАДИ КЕТА! Грешка на Диас позволи на Кета да набере скорост към вратата на "железничарите", гвинейският нападател надбяга защитата на гостите, излезе сам срещу Любенов и стреля. В първия момент вратарят спаси, но топката отново се озова в краката на Кета и при добавката нямаше как да сгреши!

26′

Франса! Неразбирателство между Георги Георгиев и Бусанчич позволи на нападателя на Локомотив да се вклини между двамата и да нанесе удар в опразнената врата, но Дичевски притича и изчисти топката току преди навести мрежата на "моряците".

21′

Претенции за дузпа от страна Локомотив (София) за игра с ръка в наказателното поле. Георги Кабаков остава безмълвен. Няма намеса и от ВАР, така че играта продължава.

16′

Нов шанс за Курьор! Той бе изведен сам срещу Любенов от Васил Панайотов и стреля в целта, но вратарят отново излезе победител. Резултатът се запазва.

13′
Снимка 592918

10′

Греда за домакните! Матиас Курьор получи топката отдясно и нанесе силен удар от малък ъгъл, Любенов успя да се намеси, а след това топката се отби от лявата греда и излезе в корнер.

2′

Не бяха изминали и 30 секунди от началото на мача, когато се наложи Георги Георгиев да се намесва ключово и да опази мрежата си. Франса обстрелва вратата на "моряците" от около 40 метра, топката падаше точно под гредата, но вратарят на домакините успя с една ръка да избие в корнер.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

9 Исмаил Иса 18 Християн Чипев

Отборите на Черно море и Локомотив (София) откриват съботната програма от мачове в еfbet Лига. Макар и с известни колебания, двата състава са устремени към челните места на класирането, а допълнително самочувствие им дава и качествените футболисти, с които разполагат.

Илиан Илиев обяви групата на Черно море за мача с Локо (София)

Преди срещата двата отбора имат по 25 точки в актива си

Двата отбора имат по 25 точки и срещата им се явява директен спор за място в топ 6. Варненци са в серия от три поредни равенство, като в две от тях бяха по-добрия отбор на терена, но не успяха да пречупят противника си. Отборът на Илиан Илиев стигна само до 0:0 в градското дерби със Спартак в миналия кръг и сега ще се опита да зарадва феновете си с победа. "Железничарите" до момента са една от приятните изненади в първенството. Тимът се представя много силно у дома, докато като гост е колеблив.

Домакините днес ще са без наказания Виктор Попов, както и контузените Велислав Василев, Даниел Димов и Лъчезар Димитров. На вратата отново ще застане Георги Георгиев, а в предни позиции ще се разчита на Матиас Курьор и Закария Беншаа.

И Черно море скочи на Кашай: "Моряците" имат претенции към съдийството във варненското дерби

Ето какво публикуваха на страницата си във "Фейсбук" от Черно море

Треньорът на Локомотив Станислав Генчев ще има сериозни кадрови проблеми за решаване. Двама от титулярите Симеон Славчев и Матеус Дуарте са наказани и това ще доведе до размествания в състава. Очаква се за първи път от март насам в игра да се появи Дейвид Малембана. В групата попадна и Александър Александров, който дълго време лекуваше травма.

Главен рефер на мача е Георги Кабаков. Негови помощници ще са Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Четвърти арбитър ще е Неделчо Гаджалов, а с ВАР ще се занимават Станислав Тодоров и Светослав Стойчев. Делегат на БФС е Николай Владимиров, а работата на реферите ще следи зорко Радан Мирянов.