Съдията Валери Петровски (на снимката) и помощникът му Даниел Милушев бяха изхвърлени от съдийството заради грешките си в срещата между Светкавица и Калиакра, спечелена от каварненци с 1:0. Това стана ясно след днешното заседание на Съдийската комисия на БФС.

Победата на Калиакра в Търговище дойде от спорна дузпа в 88-ата минута, реализирана от Павлин Тодоров. Скандалите започнаха след вкарването й, като срещата беше прекратена за около 3 минути заради разправии между играчи и треньори.

Всички решения:

1. За допуснати сериозни грешки на мача от 25-ия кръг на Източна "Б" група между отборите на Светкавица и Калиакра (Каварна), игран на 11.05.2008 г., които повлияха на играта, резултата и класирането на отборите към момента, главния съдия Валери Петровски и асистент съдията Даниел Милушев се изваждат от съдийството.

2. За незадоволителна оценка получена в мача от 29-ия кръг на "А" група между отборите на Ботев (Пд) и Литекс, игран на 10.05.2008 г. в град Пловдив, главния съдия Христо Ристосков се лишава от съдийски права за 4 мача, съгласно чл. 50 т. 8 от „Правилник за футболното съдийство”.

3. За допуснати грешки в мача от 28-ия кръг на "А" група между отборите на Левски и Локомотив (Сф), игран на 04.05.2008 г. в гр. София, асистент съдията Венцислав Гаврилов се наказва с последно предупреждение за изваждане от международното съдийство

4. Обръща се сериозно внимание на съдиите, стриктно да спазват изискванията на УЕФА, относно поведението в техническите зони на треньори, резервни състезатели и служебни лица и да отстраняват тези, които след даване на указания, не се връщат обратно на резервната скамейка.