59 гола паднаха в първия кръг на второто издание на футболния турнир за купата на "Изида" и наградите на БФС, информират от пресслужбата на надпреварата в Добрич.

Средно на мач бяха реализирани по 7,375 попадения. В турнира участват 16 отбора, които до 20 декември ще се срещнат помежду си. Срещите ще се провеждат във вторник и четвъртък от 19, 20, 21 и 22 часа.

Мачове се играят на игрището с изкуствена трева на добричкия клуб, намиращо се в индустриалния квартал на града. Срещите ще бъдат в две полувремена от по 25 минути. В мачовете в четвъртък се получиха следните резултати: "Елит" - "Блау Грана" 2:4, "Добруджански спортист" - "Спейс" 3:4, "Изида" - "Орловец" 8:3 и "Индекс ММ" - "Делта" 3:3. Най-резултатни бяха Младен Матеев от "Изида", Петър Петров от "Орловец" и Димо Минев от "Делта".

Те се отчетоха за своите отбори с по три попадения. В първите срещи от надпреварата във вторник вечерта "Загорка" победи "Варна" с 4:1. "Вихър" разби ЗФК Змеево с 11:0, а в останалите мачове се получиха следните резултати: "Мишел" - "Рилци" 2:0 и "Звезда" - "Птичи грип" 8:3.