Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90+4′

Жалко. Берое отпадна от един не особено силен отбор.

90′

Вратарят на ХЙК лови топка, коят не можа да бъде отклонена от играч на Беое след корнер.

88′

Натискът на старозагорци е осезаем, но времето изтича.

86′

Финландският вратар спаси лошо върната към него топка.

84′

Колев сменя Кирилов.

83′

Дрянов сменя Том.

81′

Не лоша атака на българите. Божилов пропусна да нанесе удар. Последвалото центриране прехвърли вратаря и вратата.

80′

Напрежение пред беройската врата завършило с неще като задна ножица.

79′

Сорса сменя Тайво.

78′

Тактически фаул на Том за спиране на бърза контраатака.

73′

Опасен фаул за беройци от ляво на границара на полето. Вратарят боксира.

71′

Медо увеличава бройката на картоните.

68′

Божилов получава пореден ненужен картон.

67′

Морелос за малко да докопа топката, но Макенджиев се оказа по-добре пласиран.

65′

Берое упражнява сериозен натиск. Засега без резултат.

65′

Педро Маркеш сменя Милисавлевич.

62′

Почански центрира след финтове ала Роналдо, но нямаше никой във вратарскто поле.

60′

Милсавлевич беше изритан лошо. Съдията се направи на ударен.

55′

Илия Миланов не можа да овладее центране отляво. Щеше да остане сам срещу вратаря от дясно.

54′

Голмайсторът Танака стана „жълт" за груб фаул.

52′

Отново глупав картон за български футболист. Венци Василев оспорва мже би грешно съдийско решение.

50′

Танака шутира в аут, завършвайки бърза атака на домакините.

48′

Берое започна по-активно втората част. Не лош фаул отляво беше използван след ниско центриране.

45′

Берое изпълнява център и ще атакува надясно.

45+1′

Берое игра по-добре в последните минути.

43′

Иво Иванов получи картон за глупаво блокиране.

40′

Почански стреля с глава точно над гредата. Берое вече е по-опасния отбор.

38′

Почански отново създава напрежение пред вратата на доманите. Защита геройски чисти.

36′

Картон за Иван Татомиров за груб фаул на окило 30 метра от вратата. Ударър от заучено положение прелетя покрай вратата на ХЙК.

35′

Пенев влезе хубаво отляво, но когато трябваше да центрира се подхлъзна.

34′

Влизане на Морелос отляво, За щастие пасът му към Танака беше пресечн.

32′

Почански овладя топката в близост до вратата на ХЙК, завъртя се, но ударът му бе избит в корнер от защитник.

31′

Отново проблеми за Берое след корнер. Ударът на играч на ХЙК беше блокиран.

29′

Почански отне в средата на терена и създаде суматоха в защитата на ХЙК.

25′

ГОЛ за ХИК. Танака. Топката се отби в гредата след удар с глава на финландски играч след корнер. Макенджиев плонжира и опразни рамката на вратата. Танака останал съвсем сам отбеляза с глава на празна врата.

22′

Милисавлевич за малко не откри резултата с хубав удар от границата на полето. Топката облиза горната греда.

21′

Макенджиев боксира след центриране от фаул отдясно. Това поставя началото на контраатака за Берое завършила с грешно подаване. Ответната контраатака за щастие бе прекъсната от засада.

21′

19′

Атака на ХИК отляво. Танака бие над вратата.

17′

Атака на Берое премина през връщане към Макенджиев зад центъра.

14′

Божилов опитва да намери Кирилов с дълъг пас, но той бе неуспешен и Деене лови.

9′

Удар с глава на финландски играч след корнер. Топката мина в опасна близост до вратата на Макенджиев.

6′

Остра атака на ХЙК от дясно. Топката беше лошо изчистена пред полето, но Морелос шутира в аут.

2′

Домакините владеят по-дълго коженото кълбо, но беройци ги пресират здраво.

1′

9. Микаел Форсел 7. Александър Колев

„Очакваме един труден мач с оглед на това, че в Стара Загора ХИК постигна добър резултат и са фаворити в утрешния мач. Ние не сме се предали и ще направим всичко възможно да постигнем един добър резултат и да продължим.“ – сподели Ивайло Йорданов.

Днес от 19:00 часа Берое излиза за минимум голово равенство срещу финландския „гранд" ХИК Хелзинки в мач реванш от втория квалификационен кръг в Лига Европа. Победителят ще играе с шведския ИФК Гьотеборг с следващия кръг от надпреварата.

Срещата ще се играе на стадион Сонера, който е с изкуствено тревно покритие.

Съдиите са от Ирландия. Главен съдия е Падриг Сътън. Помощниците са: Дермът Брутън и Робърт Кларк. Четвърти съдия е: Греъм Кели.