Берое допусна обрат от Лех (Познан) с 1:3 в контрола между двата отбора, играна в Кипър.

Старозагорци седяха добре на терена, особено през първото полувреме, а в началните минути отборът на Ферарио Спасов имаше добри възможности чрез Мапуку и новото попълнение - Делич, но и двамата не успяха да поразят целта.

Първата част премина изцяло под доминацията на българския отбор, а с пропуски още се отчетоха Кирилов, Цонев и Динков.

Душан Перниш ще изкара пробен период в Берое

Бивш вратар на Жилина ще кара пробен период в Берое

33-годишният страж има богата визитка

Все пак натискът на старозагорци даде резултат минута преди края на редовното време, когато Ради Кирилов бе изведен очи в очи от Атанас Зехиров, за да може новоизлюпеният национал да вкара за 1:0.

През втората част играчите на Ферарио Спасов продължиха с доброто си представяне, но противно на логиката допуснаха пълен обрат след голове на Ковнацки, Томчук и Робак, които оформиха крайното 3:1 в заключителния четвърт час на срещата.

Лех (Познан) - Берое 3:1
0:1 Радослав Кирилов 44
1:1 Давид Ковнацки 74
2:1 Павел Томчук 88
3:1 Марчин Робак 90

Лех: 30. Матуш Путноцки, 28. Марчин Васиелевски, 15. Дариуш Дудка, 35. Ян Беднарек, 26. Мачией Вилуш, 55. Абдул Азиз Тете, 14. Мачией Гайос, 17. Мачией Макушевски, 10. Дарко Йевтич, 8. Шимон Павловски, 24. Давид Ковнацки; резерви: 1. Ясмин Бурич, 4. Томаш Кедзиора, 22. Володемир Костевич, 6. Лукаш Тралка, 86. Радослав Майевски, 27. Тимотеуш Пухач, 11. Марчин Робак, 25. Павел Томчук
Старши-треньор: Ненад Биелица

Берое: 22. Благой Макенджиев, 21. Венцислав Василев (73′ - 19. Пламен Тенев), 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като (84′ - 20. Руси Чернаков), 7. Мартин Райнов (63′ - 27. Том), 24. Матеас Делич (27′ - 18. Атанас Зехиров), 23. Борислав Цонев (46′ - 3. Карлос Охене), 9. Радослав Кирилов (63′ - 13. Ерик Почански), 10. Жуниор Мапуку (77′ - 11. Денислав Станчев)
Старши-треньор: Ферарио Спасов