Танко Дяков не дочака края на сезона и напусна Берое. Здравенякът, който така и не си спечели доверието на Петър Хубчев е подписал споразумение за разтрогване на контракта по взаимно съгласие. Преговорите за това обаче не са протекли гладко и вкаралият гол на Щутгарт с екипа на Черно море футболист се скарал с наставника на старозагорци. Скандалът се е разразил миналата седмица и след него играчът е бил пратен да тренира с дубъла на „зелено-белите".

Причината е, че той не се съгласил на първоначалното предложение на клуба за финансовите условия по споразумението за раздяла. Вбесен от тънките сметки и пренебрежителното отношение на Хубчев, той заявил, че е готов да тренира с втория отбор за здраве, докато договорът му изтече в края на юни 2016 г.

През настоящия сезон Дяков така и не получаваше шанс за изява и бе хвърлян като титуляр в два важни мача без нужната игрова подготовка. Той не се представи на ниво и през есента срещу Черно море на „Тича" и най-вече при домакинската загуба от Локомотив (Сф) с 1:4, при която бе заменен от Хубчев още в 30-ата минута.

В крайна сметка през шампионата той записа 8 мача, в които обаче престоя на терена едва 108 минути.