Берое разгроми Локомотив (София) с 5:1 в двубой от 16-ия кръг на Дублиращата група и записа осма победа за сезона, предаде Beroe.eu.

Възпитаниците на Петър Колев тотално надриграха гостите от столицата и освен петте реализирани попадения изпуснаха и още няколко чисти положения. Домакините започнаха вихрено и още в 37-ата секунда Костадин Арнаудов откри резултата, възползвайки се от прекрасна асистенция на Жельо Желев.

В 12-ата минута голмайсторът Арнаудов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където халфът Мартин Райнов се оказa най-съобразителен и вкара технично за 2:0. Беройци продължиха да натискат и след още 2-3 пропиляни ситуации логично стигнаха до нов гол. Негов автор стана капитанът Милен Митев, който бе изведен зад отбраната на ″червено-черните″ и елегантно прехвърли вратаря Милчев, оформяйки класическата преднина на тима си.

При сблъсъка обаче Митев получи контузия и малко след това беше заменен от Куман Николов. Още в самото начало на втората част ″зелено-белите″ можеха да реализират ново попадение, но силен удар на Хаджииванов беше спасен от Милчев. В 50-ата минута Георги Динков хвърли страхотен 40-метров пас към набиращия скорост отляво Антон Огнянов, който се справи с един защитник и би неспасяемо под плонжа на стража на Локо за 4:0.

Резервата Николай Дичев в 58-ата минута отбеляза почетния гол за ″железничарите″, намалявайки на 1:4. Малко след това Хаджииванов нацели страничната греда след удар с глава, а при последвалото разбъркване Милчев изби силен шут на Желев. 4 минути преди края Боян Пенев реализира дузпа за Берое, отсъдена за фаул срещу Арнаудов и фиксира крайното 5:1.

"Добър мач за нашия отбор. Всички момчета се стараха да се вложат максимално и се получиха доста сполучливи неща в атака. Естествено имаше някои неточности в защита, породени от факта, че някои футболисти играха на непривични постове, но като цяло съм доволен от всички", заяви след победата наставникът на дубъла на Берое Петър Колев.

"Днешният ни съперник не ни оказа особена съпротива, но съм казал на играчите ми, че няма значение срещу кой се изправят - трябва да са мотивирани и концентрирани на 100% срещу всеки съперник и затова се радвам, че това в големи периоди от срещата днес се получи", коментира още той.