Берое завърши наравно 1:1 срещу полския Заглебие (Любин) в последната си контрола по време на лагера в Белек. Първи минути с екипа на старозагорци след завръщането си записа Педро Еуженио. Единственото попадение за родния тим пък отбеляза Матеус Леони.

Възпитаниците на Александър Томаш имаха преимущество през по-голяма част от мача, но трудно стигнаха до голови положения пред вратата на Заглебие.

Поляците откриха резултата в 14-ата минута, когато Патрик Тушински бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара в опразнената врата.

Само три минути по-късно Мешка и Мартин Камбуров бяха оставени срещу двама играчи на съперника, но пасът на гвинееца не бе достатъчно прецизен.

След половин час игра Алфредо се измъкна зад защитата на поляците, но стреля над вратата.

Александър Василев направи добър пробив отляво в 53-та минута, който бе завършен с центриране, а топката кацна на напречната греда на вратата на Доминик Гладун.

В 80-ата минута Берое изравни. Педро Еуженио центрира от корнер, а в наказателното поле най-съобразителен бе Матеус Леони, който изравни.

Берое стартира в състав: Душан Перниш - Иван Бандаловски, Ерол Алкан, Никита Баранов, Александър Василев - Мартин Райнов, Александър Цветков, Иван Минчев - Алфредо Мартинс, Мартин Камбуров, Мешка.