Берое завърши подготвителния си лагер в Агиа Напа с победа. Тимът на Ферарио Спасов пречупи с 3:2 украинския Зирка в шестия си мач от предсезонната подготовка. В герой за заралии се превърна Борислав Цонев. Той влезе на почивката при резултат 1:1 и с две много красиви попадения донесе победата на Берое. Преди това точен беше Жуниор Мапуку, който се разписа в 30-ата минута за 1:0.

След бърза контраатака Мапуку преодоля вратаря на Зирка, след което прати топката в мрежата.

В 43-ата минута Пелегенко бе оставен непокрит и от няколко метра изравни.

Берое загуби от руския Уфа

Старозагорци отстъпиха с 0:2

Втората част започна с красиво попадение на влезналия Борислав Цонев, който замени Охене на почивката. Той прехвърли вратаря от границата на наказателното поле.

Четири минути по-късно Динков извърши нарушение в наказателното поле на Берое, което доведе до дузпа за Зирка. Тя бе реализирана от Батсуа за 2:2.

Великолепен гол на Цонев отново върна преднината на Берое в 63-ата минута. Юношата на Левски се откъсна зад защитата на украинците, след което майсторски прехвърли Лепка с левия крак.

БЕРОЕ - ЗИРКА 3:2

1:0 Мапуку (30)

1:1 Пелегенко (43)

2:1 Цонев (47)

2:2 Батсуа (51-д)

3:2 Цонев (63)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Венцислав Василев (46-Пламен Тенев), Иво Иванов, Георги Динков, Веселин Пенев, Кохей Като (Руси Чернаков), Мартин Райнов, Карлос Охене (46-Борислав Цонев), Атанас Зехиров (46-Ерик Почански), Антон Карачанаков (54-Том), Жунио Мапуку (85-Денислав Станчев)