Старозагорският Берое записа нова престижна победа в подготовката си в Словения. Играчите на треньора Иво Ганчев спечелиха 2:1 контролната среща с ОФК Београд, която се игра в Рогла. Силен мач за българския тим изигра Елио Мартинс, който отбеляза и двата гола във вратата на тима с треньор бившият наставник на Славия Стевица Кузмановски.

В 21-та минута ОФК Београд получи право да изпълни дузпа, след като съдията видя нарушение на Везалов срещу Тривунович в наказателното поле на Берое. Драган Боговац стреля от бялата точка, след което Скорчев спаси, но при добавката черногорският футболист не сбърка и вкара за 1:0. Берое изравни резултата в 44-ата минута. Здравко Илиев центрира в наказателното поле на ОФК Београд, където Елио Мартинс я засече с глава и я изпрати във вратата на Лукач.

Победният гол за Берое падна в 78-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на ОФК Београд Мартинс засече топката отблизо с глава и я прати във вратата на Матек. Последната контрола на Берое на лагера в Словения е срещу Рудар (Тръбволие) на 30 юли.