73′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое" Зрители:
68′

Нови пред вратата на Спартак (Варна)! Първо Чекартеги опита с мощно изпълнение да се разпише, ала Никола Виденов реагира с първокласно спасяване. В следващата атака Сантиаго Годой овладя топката на границата на наказателното поле и стреля, предизвиквайки стража на варненци отново да се намесва.

54′

Възможност за Берое! Възпитаниците на Хосу Урибе пропуснаха отличен шанс окончателно да решат мача в своя полза, тъй като Исмаел нанесе изстрел от сериозна дистанция, но вратарят Никола Виденов изби топката.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЛУВРЕМЕ!

40′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Съставът от Стара Загора за пореден път съумя да накаже фрапантна неточност в редиците на "соколите". Играч на Спартак загуби топката в халфовата линия и топката достигна до Исмаел Хименес, който с прецизен удар удвои преднината на гостите.

25′

ГООООООООЛ ЗА БЕРОЕ! Груба грешка в редиците на тима от Варна позволи на Берое с лекота да открие резултата. Защитникът Франьо Пърце се забави да отиграе топката, а Енцо Еспиноса се възползва, когато открадна топката, след което се озова сам срещу вратаря, за да отбележи за 1:0.

21′

Шанс за Спартак! Въпреки по активното начало за домакините, гостите от Варна първи застрашиха вратата на "заралии". При центриране от ъглов удар, топката попадна в Александър Цветков, който отправи топовен изстрел, спасен от вратаря Артур Да Мота.

10′

Равностойни минути на стадиона в град Стара Загора.

1′

24. Стефан Гаврилов 99. Даниел Халачев

Стартът на осмия кръг в efbet Лига ще бъде даден в Стара Загора. Ново начало и за двата замесени отбора, макар и по малко по-различен начин. Берое посреща Спартак в първия мач от дългия футболен уикенд у нас. Срещата е от 17:00 часа.

Спартак (Варна) вече е без благодетеля си Павлин Николов, а Берое има нов наставник.

Новият треньор на Берое: Целта е да запазим позицията си в първите осем

Ето подробности

Хесус Урибесалго е амбициран за успехи. "Знам, че в отбора има много енергични футболисти, стремим се да играем офанзивен футбол. Ще опитаме да бъдем различни. Първата цел пред нас е да запазим позицията си в първите осем. Да продължим работата си с български футболисти. Целта ни е да върнем Берое сред най-добрите в България, нуждаем се от публиката".

Франсиско Сагардия е с контузия и няма да бъде на разположение за домакинството. От друга страна тимът няма загуба именно срещу Спартак (Варна) от 2007 година.

Наказани за мача за Спартак (Варна) са Антонио Вутов и Ромееш Ивей. Полузащитникът Йоан Бауренски, който бе под въпрос за срещата, попадна сред избраниците за визитата в Стара Загора и може да вземе участие. Даниел Начев продълбава лечението си.

Берое влиза в срещата от 8-ата позиция в класирането с 14 точки след 4 победи, 2 равенства и 5 загуби от началото на кампанията. Гостите от Варна се намират на 4-ото място с 21 пункта.

Главен съдия на срещата е Васил Минев, с помощници Павлин Михайлов и Марио Данаилов. С ВАР ще се занимават Георги Кабаков и Владимир Вълков. Работата на реферите зорко ще следи Коце Костадинов, а делегат на БФС е Петър Петров.