Берое победи Септември (София) с 2:0 в контролна среща. Проверката се игра на стадиона в столичния квартал "Драгалевци". Головете за заралии вкараха Алиун Фал и Кукула.

В проверката за старозагорци участие не взеха Мартин Камбуров, Александър Цветков и Даниел Генов.

Берое поведе още в 3-ата минута. Тогава Симеон Мечев пусна отличен извеждащ пас към Фал. Сенегалецът излезе сам срещу Николай Банков и с удар в близкия ъгъл вкара за 0:1.

Снимка 538472

Източник: beroe.bg

В 16-ата минута Нордин Бакер спаси опасен удар с глава на Запро Динев. В 27-ата минута Кукула пропусна от близка дистанция след отличен пробив на Кийлън Лебон.

Септември пропусна страхотна възможност да изравни резултата в 52-ата минута, когато Атанас Кабов бе изведен сам срещу Нордин Бакер, но вратарят на Берое спаси. Пет минути по-късно Омар Камара получи мускулна травма и бе заменен.

В 64-ата минута с пропуск се отличи Кукула. Илиян Стефанов отправи хубав удар в 78-ата минута, но Банков внимаваше и спаси. Две минути по-късно вратарят на столичани се намеси след удар на Реян Даскалов.

Снимка 538473

В 85-ата минута Банков бе изгонен, след като игра с ръка извън наказателното поле. Берое получи право да изпълни пряк свободен удар, който Кукула превърна в гол.

Съставът на Берое: Нордин Бакер (60' Генадий Ганев), Александър Василев (68' Христо Митев), Мирослав Енчев (46' Реян Даскалов), Камен Хаджиев (85' Ефе Али), Джуниет Али (85' Михаил Стоянов), Серкан Юсеин (68' Божидар Пенчев), Симеон Мечев (57' Георги Динков), Илиян Стефанов, Кийлън Лебон (57' Олджай Алиев), Алиун Фал (46' Омар Камара 59' Стив Фуртадо), Кукула

Берое с важна информация преди контролата със Септември (София)

Двубоят ще започне в 18:00 часа и ще се играе на стадион "Драгалевци"