Берое приключи участието си в тазгодишното издание на Лига Европа след загуба като гост от финландския ХЙК с 0:1.

Старозагорските футболисти загубиха един мач, в който бяха по-добрият отбор през две трети от времетраенето му.

Мачът започна с традиционния домакински натиск, който не доведе до нищо и лесно бе неутрализиран от българските футболисти.

След 10-ата минута играта се изравни, като домакините продължаваха да владеят повече топката, но бяха пресирани дълбоко и не успяваха да създадат.

В 25-атата минута домакините щастливо откриха резултата. Финландците изпълниха корнер отдясно. Ударът с глава се отби от гредата, но Макенджиев плонжира и опразни рамката на вратата. Топката отскочи точно пред Танака, който необезпокояван вкара на празна врата.

След гола беройци погледнаха смело напред и направиха няколко пропуска, за които щяха да съжаляват в края на мача.

Последните минути на първото полувреме завършиха с натиск на Берое.

Втората част започна с отборът на ХЙК плътно прибран отзад. Финландците опитваха спорадични контраатаки.

Неуспешната обсада на финландската врата продължи цяло полувреме. Играта загрубя и съдията показа няколко жълти картони. Българските футболисти основно биваха декорирани за разправия с него.

Серизони голови положения нямаше, но няколко пъти малко не достигна на българските нападатели да овладеят топката в опасна близост до гола.

В края финландците можеха да помогнат, но вратарят им изби в корнер една лошо върната топка към него.

Берое отпадна от един не добър отбор, от който имаше излишен респект.