Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) отново се оказа непреодолим противник за Байерн (Мюнхен), след като победи баварския гранд с 3:2 у дома в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата.

Домакините откриха чрез Ларс Щиндъл (13), Ерик Максим Чупо-Мотинг изравни (35), но Йонас Хофман (55) и Маркюс Тюрам (84) затвърдиха победата за домакините.

Приключи ли Нойер с Байерн (Мюнхен)?

Статутът на Нойер бе поставен под въпрос

Борусия Мьонхенгладбах се възползва от червен картон на Дайо Упамекано в началото на първото полувреме и спечели с 3:2 . Така Унион Берлин получи възможност да оглави класирането при победа срещу Шалке 04 в първия мач от неделната програма на Бундеслигата.

Упамекано бе изгонен в деветата минута заради нарушение срещу Аласан Плеа, който се откъсваше сам срещу вратата. Борусия бързо се възползва от численото си предимство и четири минути по-късно Ларс Щиндл откри резултата.

Ерик Максим Чупо-Мотинг изравни преди почивката, но Мьонхенгладбах си върна преднината с попадения на Йонас Хофман и Маркус Тюрам през второто полувреме. Матис Тел върна един гол за баварците в добавеното време, но серията на Байерн без загуба във всички турнири бе прекратена след 20 мача.

Емил Форсберг, Конрад Лаймер и Доминик Собослай пък вкараха за отбора на Лайпциг, който спечели с 3:0 срещу Волфсбург. Бохум се завърна в зоната на изпадащите със загуба с 0:2 срещу Фрайбург, докато Щутгарт победи Кьолн с 3:0 за първи успех в Бундеслигата през 2023.