Байерн (Мюнхен) надделя с 2:1 над Вердер (Бремен) като гост в среща от 31-ия кръг, за да окаже натиск върху съперника си за титлата в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) и да поведе с четири точки на върха в класирането.

Българският национал Илия Груев, който днес навърши 23 години, се появи като резерва в 77-ата минута за Вердер, заменяйки Кристиан Грос.

Серж Гнабри откри резултата в 62-ата минута, а Лерой Сане влезе от резервната скамейка, за да вкара втория гол 10 минути по-късно. Но в края шампионите трябваше да бранят аванса си, след като Никлас Шмид върна едно попадение за Бремен със страхотен удар от дистация в 87-ата минута.

РБ Лайпциг удари Фрайбург като гост и диша във врата на лидерите

Унион (Берлин) загуби от аутсайдера Аугсбург

"Щастлив съм от начина, по който играхме и че се възнаградиха нашите усилия", каза наставникът на баварците Томас Тухел пред Sky TV.

Борусия (Дортмунд) може да намали разликата до една точка отново в неделя при домакинска победа срещу Волфсбург.

По-рано днес РБ Лайпциг спечели за втори път за четири дни срещу Фрайбург с 1:0 и измести съперника си и Унион Берлин, за да заеме третото място в напрегната надпревара за другите две места в Шампионската лига. Унион загуби с 0:1 от Аугсбург.