Щутгарт развали празника на тазгодишния шампион на Германия - Байерн (Мюнхен), след като днес победи баварците с 4:1 в мач от 34-ия кръг на първенството.

След последния съдийски сигнал Юп Хайнкес и футболистите му получиха трофея и златните си медали, а феновете имаха възможността да се сбогуват с треньора, който напуска клуба след края на сезона.

Снимка 356111

Източник: БГНЕС

Доста резултатна първа част изиграха двата отбора. Въпреки това, баварците завършиха първите 45 минути като догонващи в резултата. Гостите поведоха още в 5-ата минута, когато Донис достави топката право в краката на Гинчек, а той се разписа на опразнената врата за 1:0.

Толисо върна равенството в 21-ата минута след хубаво взаимодействие с Роберт Левандовски. Завършващият му удар тотално парира вратаря за 1:1. В 33-ата, Лева засече центриране от корнер с глава и насочи кълбото към мрежата, но стражът на Щутгарт блесна с невероятно спасяване.

В 42-ата минута, гостите отново поведоха, след като Донис се отскубна от своите пазачи и стреля от границата на наказателното поле в далечния за Улрайх ъгъл за 2:1.

През втората част, Щутгарт тотално развали празника на шампиона на Германия, след като отбеляза два доста бързи гола още след почивката. Първо в 52-ата минута, Аколо се разписа с глава от почти невъзможна позиция, но завършекът му просто бе брилянтен за 3:1. В 55-ата, Гинчек се възползва от грешка на защитата и се разписа за 4:1.

Хофенхайм победи Борусия (Дортмунд) с 3:1