Байерн (Мюнхен) записа убедителен успех срещу домакина си Волфсбург в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата и по този начин вдигна поредната си шампионска титла на Германия.

Това се случи цели 3 кръга преди края на надпреварата в шампионата на страната.

Двубоят на "Фолксваген Арена" завърши при шампионското 6:0 за гостите.

Точни в тяхна полза бяха Алаба и на два пъти Левандовски през първото, както и Робен, Мюлер и Кимих през второто полувреме.

Снимка 288370

Първият даде предимство на баварците след 19 минути игра, а всичко в мача приключи още преди изтичането на откриващите 45 минути.

Байерн (Мюнхен) ще трябва да продължи доминацията си в Германия с трудно гостуване

Байерн ще трябва да продължи доминацията си в Германия с трудно гостуване

Шампионите не се намират в най-доброто си състояние

Левандовски удвои преднината на състава си в 36-ата минута, а впоследствие покачи на 0:3 в последните мигове на първата част от двубоя.

През второто полувреме ситуацията стана съвсем нетърпима за домакините, като с попаденията си в 66-ата, 80-ата и 85-ата минути, реализирани съответно от Робен, Мюлер и Кимих, гостите стигнаха до впечатляващия успех, бетонирал ги на върха в подреждането.

Така 3 кръга преди края Байерн разполага с 10 точки аванс пред РБ (Лайпциг), който днес се изложи срещу състава на Инголщад и стигна едва до равенството (0:0) у дома, срещу предпоследния състав в таблицата, който дори завърши срещата с човек по-малко.

Борусия (Дортмунд) постигна целта си

Отборът обезпечи участието си в Шампионската лига

В същото време "вълците" пък остават само на точка над опасната зона в класирането. Атаката на домакините бе водена от бившия стрелец на баварския колос Марио Гомес, който напипа формата си и е заплаха за всяка една защита, но днес нямаше късмет.

Байерн е спечелил вече 11 от последните си 12 шампионатни срещи с този противник, като днешната определено ще се запомни от състава на Карло Анчелоти.