Байерн (Мюнхен) не успя напълно да се възползва от загубата на Борусия (Дортмунд), завършвайки 1:1 като гост на Нюрнберг. Двубоят бе от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Матеус Перейра даде аванс на "франките" в началото на второто полувреме, а в 75-ата минута Серж Гнабри изравни. В 89-ата минута Тим Лайболд изпусна дузпа за домакините. В петата минута на добавеното време Кингсли Коман не успя да се разпише, останал само срещу Кристиан Матениа.

"Баварците" вече има 71 точки и водят с две на втория Борусия (Дортмунд). Нюрнберг е 17-и с 19 пункта.

Играта на "баварците" определено не вървеше в началото на мача, въпреки че играчите на Нико Ковач имаха преимущество.

Първата възможност пред Матениа дойде едва в 23-ата минута, когато силен удар на Дейвид Алаба топката срещна гредата.

Снимка 420660

Източник: Twitter

Добрата игра в защита на Нюрнберг изнерви "баварците", които можеше да инкасират попадение в 35-ата минута. Улрайх не успя да прецени върната към него топка и в последния момент успя да спре Матеус Перейра да открие резултата.

Второто полувреме започна отлично за домакините. В 48-ата минута Алаба закъсня и Матеус Перейра с прецизен удар извън наказателното поле направи Улрайх безпомощен.

Малко след това трима играчи на Нюрнберг излязоха сами срещу Зюле, но защитникът действа прецизно и пресече пас към Ишак.

Ули Хьонес: Без значение какво се говори, Байерн прави добър сезон

"Ще обсъдя бъдещето си с моето семейство"

В 69-ата минута резервата Хамес Родригес стреля в гредата от пряк свободен удар. Малко след това колумбиецът се контузи и бе заменен от Алфонсо Дейвис.

Байерн изравни в 75-ата минута. Тогава Коман центрира прецизно в наказателното поле за Серж Гнабри, който прехвърли Матениа за 1:1.

Снимка 420661

Драмата бе пълна в заключителните минути. Първо в 89-ата минута Дейвис удари с лакът Марграйтер в наказателното поле и съдията посочи бялата точки. Зад топката застана Тим Лайболд и прати топката в гредата.

В петата минута на добавеното време Перейра сбърка, Коман отне топката и остана сам срещу вратаря на домакините. Френското крило напредна, но ударът му попадна в тялото на Матениа и пропусна да донесе ценни три точки на "баварците".