Най-добрият отбор на Стария континент Байерн (Мюнхен) спечели превърналата се в изключителна битка с Херта от поредния кръг на Бундеслигата.

Хегемонът на Европа надигра с 4:3 гостите си от столицата, като цялото внимание и всичката светлина от прожекторите на стадиона бяха откраднати от едноличния лидер на баварците Роберт Левандовски.

Снимка 439017

Източник: Twitter

За кой ли път в професионалната си кариера, Роберт бе на върха на възможностите си и реализира всички 4 попадения в полза на своя състав.

Снимка 448564

"Баварците" поведоха в резултата с два гола на Левандовски преди почивката.

Гостите обаче стигнаха до равенството, с попадения на Джон Кордоба и Матеус Куня преди да се е стигнало до заключителните 15 минути от срещата.

Звездата на Байерн обаче отново показа, че се намира във върхова форма и заби хеттрик в 85-ата минута за 3:2.

Снимка 481534

И отново столичани не се отказаха и отново изравниха с гол на Нганкам, реализирано две минути преди финала на сблъсъка.

В добавеното време на срещата обаче Лева бе повален в наказателното поле на гостите и сам вкара от дузпата за крайното 4:3, открадвайки си всички заглавия във водещите медии в Германия.

За пореден път. И със сигурност не последен.