Кризата в Байерн Мюнхен продължава с пълна сила! Отборът на Томас Тухел допусна шокираща загуба с 2:3 при гостуването си на Бохум в мач от 22-рия кръг от Бундеслигата.

Джамал Мусиала откри за шампионите в 14-ата минута, но Такума Асано изравни в 38-ата минута, а Кевен Шлотербек даде аванс на домакините в 44-ата минута. Кевин Щьогер пък реализира третия гол за Бохум от дузпа в 78-ата минута. Хари Кейн все пак успя да върне едно попадение за Байерн в 87-ата минута.

Мачът започна по-добре за домакините след като още в 6-ата минута Антони Лосила достигна до удар с глава, който обаче премина над напречната греда. Но в 14-ата минута Байерн изпълни два опасни ъглови удара, при първият от които удар на Хари Кейн бе блокиран. При втория корнер Матайс де Лихт стреля опасно с глава, но ударът му бе избит. Защитата на Бохум обаче не успя да се ориентира добре, от което се възползва Джамал Мусиала. Риман успя да избие, но след това топката попадна отново в Мусиала, който беше изведен от Леон Горецка и демонстрира брилянтно хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки в горната вътрешна страна на мрежата и резултатът стана 1:0.

Стигна се до 38-ата минута, когато Такума Асано овладя по перфектен начин подаване на ръба на наказателното поле, дошло от Антони Лосила, и нанесе добър удар в долния ляв ъгъл, с което изравни резултата за 1:1.

Малко преди края на първата част, в 44-ата минута, Бохум направи пълен обрат и поведе с 1:2, след като Кевин Шлотербек засече подаването от ъгловия удар и демонстрира головия си усет, нанизвайки хладнокръвно удар с глава отблизо в дясната страна на вратата.

В 76-ата минута Дайо Упамекано направи мача за шампионите още по-труден, като отново допусна грешка подобна на тази срещу Лацио в Рим . Французинът игра опасно в наказателното си поле срещу Кевен Шлотербек и реферът отсъди дузпа, като на всичко отгоре показа втори жълт картон на защитника на Байерн, който пак бе изгонен. Зад бялата точка застана Кевин Щьогер, който реализира за 1:3 за Бохум в 78-ата минута.

Все пак Байерн натисна в самия край на срещата и това даде резултат. Матис Тел подаде по ширина в наказателното поле и Хари Кейн получи най-лесната задача на света да чукне топката в опразнената врата и да реализира за 2:3 в 87-ата минута.

Бохум удържа до края и не допусна на отбора на Томас Тухел да изравни.

Тухел призна: Кейн не е щастлив в Байерн (Мюнхен)!