Байерн (Мюнхен) даде да се разбере кой, кой е в германския футбол, и въпреки устрема и амбицията на новоизлюпените богаташи от РБ Лайпциг, "баварците" унищожиха своя съперник в рамките на едно полувреме и спечелиха срещата с класическото 3:0.

Това бе първи мач между тях в историята на германския футбол, а спокойно може да се каже, че на "Алианц Арена" гледахме със сигурност двата най-мразени отбора в Германия.

Едните заради тоталното си господство в Бундеслигата, а другите заради начина, по който навлязоха в елитния футбол - типично комерсиално, благодарение на богат спонсор в лицето на енергийния гигант "Ред Бул".

НА ЖИВО: Байерн (Мюнхен) - РБ Лайпциг, "баварците" газят здраво, гостите останаха с човек по-малко!

Срещата между лидерите започва в 21,00 часа

Самата среща вещаеше истинска война на терена, тъй като двата отбора деляха върха с актив от по 36 точки и бяха загубили само веднъж до момента.

Карло Анчелоти пък бе обещал шоу и доминация над въпросния съперник, което бе изключително важно с оглед постоянните критики по адрес на италианския специалист от началото на сезона.

Е, шоуто за Байерн и привържениците на тима се получи, а през първото полувреме зрителите на "Алианц Арена" видяха може би най-силната продукция на отбора от началото на шампионата. Но и тя не тръгна съвсем гладко...

Още в 3-та минута РБ Лайпциг можеше да стигне до попадение, след като Тимо Вернер от аутлинията в наказателното поле пусна остро центриране към вратарското поле, където Юсуф Поулсен се размина на сантиметри с топката и пропусна възможността да изведе гостите напред.

Постепенно Байерн овладя инициативата и даде началото на головете във вратата на Петър Гулаши.

Капитанът Филип Лам намери след центриране отдясно Роберт Левандовски, ударът на поляка от движение рикошира в гредата и се върна в Тиаго Алкантара, който от 2-3 метра на празна врата отбеляза без никакви проблеми, давайки преднина от 1:0 за Байерн!

Снимка 269412

Още в следващата атака домакините можеха да стигнат до второ попадение, но силен шут по диагонал на един от най-добрите в мача - Дъглас Коста, срещна страничната греда.

Минути по-късно последва обаче нескопосано изнасяне на топката от страна на играчите на Лайпциг, а това доведе мигновено до бърза размяна на подавания между Левандовски и Тиаго, който от дъгата на наказателното поле изведе отдясно Шаби Алонсо, за да може последният да вкара неспасяемо по земя за 2:0!

Интригата приключи, когато Емил Форсберг получи директен червен картон за спъване отзад при контраатака на "баварците", но картонът по-скоро бе пресилен, тъй като футболистът не бе последен.

Байерн окончателно реши двубоя в своя полза минута преди края на първото полувреме, когато Роберт Левандовски реализира гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дъглас Коста.

През втората част темпото на игра видимо спадна, но въпреки това в края на срещата Байерн на няколко пъти можеше да стигне до четвърто попадение, ако силен удар на Рибери по диагонал от наказателното поле не бе разтресал горната греда.

Друга резерва - крайният защитник Хуан Бернат, също се отчете с няколко пропуска, и така в крайна сметка резултатът до края на срещата се запази 3:0!

Благодарение на днешния успех "баварците" на Карло Анчелоти еднолично оглавиха класирането в Бундеслигата с актив от 39 точки, следвани от днешния си опонент с 36.