Байерн (Мюнхен) победи с 1:0 Олимпик (Марсилия) в контролна среща, играна на базата на "баварците". Двубоят бе част от подготовката на "баварците" за заключителната фаза на Шампионската лига.

Единственият гол в мача вкара Серж Гнабри в 19-ата минута. Тогава германският национал получи отличен пас от Дейвид Алаба, нахлу в наказателното поле, преодоля двама противници и вкара за 1:0.

Снимка 490440

Източник: Twitter

През втората част треньорът Ханзи Флик смени изцяло състава си. В игра след продължително лечение на контузия се завърна Никлас Зюле. Филипе Коутиньо също изигра едно полувреме. Неофициален дебют за Байерн направи 17-годишния защитник Брайт Арей-Мби.

Новите попълнения Лирой Сане, Александър Нюбел и Танги Куаси не взеха участие в мача.

Любопитно: Байерн се включва в битката за Единсон Кавани