Байерн размаза с 6:1 като домакин Майнц 05 с 6:1.

Първият гол в мача беше на сметката на Майнц, но това беше единственото, до което успяха да се доберат в двубоя. Още до почивката обратът беше пълен след попаденията на Бенжамен Павар и Дейвид Алаба. А след почивката Иван Перишич, Кингсли Коман, Роберт Левандовски и тийнейджъра Алфонсо Дейвис вкараха още четири гола във вратата на бившия тим на Тодор Неделев.

Мачът започна с натиск и пропуск на баварците, като Роберт Левандовски не беше точен в самото начало. И за учудване на всички гостите поведоха при първата си атака в 6-та минута. Тогава Ронел Пиер-Габриел сложи топката на главата на Жан-Пол Бутиус и той опъна мрежата за 1:0.

В 36-ата минута Иван Перишич направи страхотен пробив отдясно и с перфектно центриране намери непокрития Бенжамен Павар, който нямаше как да сбърка и изравни. А точно преди почивката обратът стана пълен след втория гол на мюнхенци.

Точно преди почивката Байерн получи право да изпълни пряк свободен удар, а Дейвид Алаба с повече от прецизно изпълнение направи вратаря безпомощен и при 2:1 за домакините дойде и почивката, а феновете им бяха успокоени.

В 54-та минута всякаква интрига умря. Тогава се размениха ролите от първото попадение на домакините и Бенжамен Павар с перфектно центриране намери пред вратарското поле Иван Перишич, който с глава просто нямаше как да сбърка - 3:1.

В 64-ата минута Йосуа Кимих центрира перфектно от корнер към далечната греда, а там най-високо скочи Кингсли Коман и направи резултата 4:1 за пълно успокоение на тима си.

До края на мача остана време и за още две попадения, за да може резултатът да придобие разгромни измерения. Първо Роберт Левандовски в 78-та минута укроти едно центриране от Томас Мюлер и с мощен далечен удар препарира вратаря за 5:1.

Две минути след това Мюлер асистира и на младия Алфонсо Дейвис за дебютния му гол през сезона, като му пусна на празна врата и младокът нямаше как да пропусне, за да оформи крайното 6:1.