Байерн (Мюнхен) се върна към победите. В мач от 8-ия кръг на Бундеслигата "баварците" надвиха с 3:1 Волфбург като гост и прекъснаха серията си от 4 поредни срещи без успех във всички турнири.

Роберт Левандовски (30,48) и Хамес Родригес (72) бяха точни за мюнхенския колос, докато за "вълците" се разписа Вегхорст (63). Гостите играха с човек по-малко от 58-ата минута, когато Ариен Робен бе изгонен.

Байерн събра 16 точки и заема втора позиция във временното класиране, докато Волфсбург е 11-и с 9 пункта.

Снимка 384713

Източник: twitter

Байерн можеше да излезе напред в резултата още в 3-ата минута, когато Левандовски изведе Гнабри, но Кастеелс внимаваше и пресече подаването. В 12-ата минута стражът на "вълците" спаси опасен удар от пряк свободен удар на Хамес.

В 25-ата минута Робен стреля по диагонала, Кастеелс изби, топката обаче попадна в Левандовски. Полякът не успя да нанесе хубав удар и белгийският вратар имаше време да реагира и изби в корнер.

В 30-ата минута "баварците" излязоха напред. Тиаго хитро пропусна подаване на Хамес, което изведе Левандовски сам срещу вратаря на домакините и нападателят мушна топката между краката на Кастеелс за 0:1.

В 48-ата минута Левандовски пресече подаване на Вилиан към стража на Волфсбург и удвои резултата. В 53-ата минута Вегхорст бе фаулиран в наказателното поле на Байерн, но страничният съдия маркира засада.

Германските журналисти отвърнаха на Байерн (Мюнхен)

"Няма да ни нареждат как да отразяваме случващото се в клуба"

В 58-ата минута "баварците" останаха с човек по-малко. Ариен Робен, който имаше жълт картон за симулация, извърши груб фаул и бе изгонен. Пет минути по-късно Волфсбург намали резултата. Вегхорст засече успореден пас на Адмир Мехмеди и вкара за 1:2.

Инициативата обаче остава в отбора на гостите, въпреки че бяха в намален състав. Така в 72-ата минута Левандовски намери Хамес отдясно, а колумбиецът с мощен удар в близкия ъгъл не остави шансове на Кастеелс за крайното 1:3.